Su Perdesi Sistemleri Modelleri Fiyatları

Su Perdesi Sistemleri

Su Perdesi Sistemleri; Özellikle dış ve iç alanlarda estetik ve güzel görüntü açısından sık sık tercih edilen su perdesi modelleri, teknolojinin de ilerlemesi ile ayrı boyutlara taşınmıştır. Özellikle site girişleri, ofisler, havuz kenarları, bahçeler, restoranlar, kafeler ve ev içi mekânlarda kullanımı göze çarpmaktadır. Bu anlamda su perdesinin nasıl yapıldığını, fiyatlarını ve modellerini inceleyelim.

Cm Peyzaj Su Perdesi Siparişi!

İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakası tüm ilçelerde su perdesi üretimi ve montajını yapmaktayız. Aynı zamanda Tekirdağ, Kırklareli, Edirne il ve ilçeleri içinde sipariş verebilirsiniz.

Su Perdesi Nedir?

Su Perdesi Nedir? Evimizde ve doğal yaşam alanlarında artık sıklıkla kullandığımız su perdeleri hakkında en merak edilen konu ‘ Su perdesi nedir? ‘ olmakta. Bu anlamda su perdesi, suyun bir şelale gibi gözükmesini sağlayan, elektrik aksamları ve ışıklandırma ile çalışan yapay bir dekorasyon sistemidir.

Su perdeleri kullanılacağı bölüme göre boyut ve model olarak çeşitlilik gösterebilirler. En çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri de doğal kaynaklardan uzakta kalan şehir insanının stresini su sesi ve görüntüsü ile bir nebze olsun azaltarak, modern bir görünüm oluşturmasıdır.

Su Perdesi Ne İşe Yarar?

Su perdelerinin en çok kullanıldığı yerler süs havuzlarıdır. Bu bağlamda ‘ Su perdesi ne işe yarar? ‘ sorusuna vereceğimiz cevaplar da kullanım alanına göre farklılık göstermektedir. Bu soruyu cevaplamak için öncelikle su perdesinin nerelerde kullanıldığını inceleyelim.

Süs Havuzları
Süs havuzunda kullanılan su şelaleleri daha çok görsel amaçlı zenginleştirme için kullanılmakta ve özellikle kuşların ilgisini çekerek bazen buradan su içmelerine yardımcı olmaktadır.
Bahçeler
Bahçeler de süs havuzları gibi, görsel zenginlik açısından su perdeleri kullanılabilir. Bunun dışında günün stresinden uzaklaşmak için de insanlar bahçelerinde minimal veya büyük boyutlarda su perdeleri tercih etmektedirler.
Alışveriş merkezleri
Genellikle alışveriş merkezlerinin avlularında veya girişlerdeki iç kısımda bulunan su perdeleri, hem cam yapıları ile reklam yayınlanması hem de görsel açıdan zenginlik katması amacı ile kullanılabilirler.
Havuzlar
Çoğu büyük havuzda su perdesi olduğuna şahit olmuşuzdur. Bazı havuz işletmeleri su perdelerini, görsel düzen açısından kullanırken bazıları ise havuz girişlerinde, kişilerin su perdesi altından geçerek dezenfekte işlemlerinin sağlanması için kullanmaktadır.
Site girişleri
Site girişlerinde genellikle sitenin isminin yer aldığı cam yapıdaki su perdeleri kullanılmaktadır.
Ofis iç ve dış alanları
Ofislerin iç ve dış mekânlarında su perdesi kullanımı hem müşterilere görsel açıdan bir şölen sunmak, hem de rahatlama hissi sağlaması açısından yararlı olmaktadır.
Terapi merkezleri
Su sesinin ve görüntüsünün, nasıl dinlendirici bir etki yarattığına hayatımızda çok kereler şahit olmuşuzdur. Bazı terapi merkezleri de suyun bu gücünden yararlanmak adına belirli yerlerde su perdeleri bulundurarak terapi yapmaktadırlar.

Su Perdesi Yapımı Nasıldır?

Su Perdesi Yapımı ; Su perdesinin kullanım alanlarını inceledikten sonra şimdi de yapım aşamalarına ve kullanılan malzemelere bir bakalım. Söz konusu su perdeleri çeşitli modellerde bulunduğu için hepsinin yapım aşaması birbirinden farklılık göstermektedir. Bu anlamda ‘ Su perdesi nasıl yapılır? ‘ sorununa cevap vermek için öncelikle kullanılan malzemelerden başlayalım.

 • Devir daim pompası
 • Tesisat hortumu ( genellikle şeffaf yapıda olmaktadır. )
 • Su nozulları
 • Cam veya mermer zemin malzemeleri
 • Paslanmaz veya alüminyum tank malzemeleri
 • Elek sacı ve dolomit taş

Su perdesinde yapımında kullanılan bu malzemelerin hepsi kaliteli yapıda olmalı ve doğru döşenmelidir. Aksi takdirde çeşitli bağlantı sorunları ve elektrik arızaları meydana gelebilmektedir. Kullanılan bu malzemeler ile birlikte su perdesi yapım aşamaları ise şu şekildedir;

 1. Su perdesinin yapılacağı alan ile ilgi boyut ve fizibilite çalışmaları yapılır.
 2. Müşteri ile birlikte model planlaması yapılarak proje çizimi gerçekleştirilir.
 3. Su perdesinde kullanılacak modelin tabaka kesim ve kaynak işlemi yapılır.
 4. Taşlama ve zımparalama işlemleri yapılır ardından astar atma işlemine geçilir.
 5. Astar kuruduktan sonra boya ile renklendirme yapılır.
 6. Ardından su perdesi havuzu su ile doldurulur.
 7. Su perdesi direkleri yapılır ve direkler uygun malzemeler ile kaplanır ve kapakları takılır.
 8. Suyun aktığı kısmın delinme taşlama ve test işlemleri yapılır.
 9. Zımpara ve boyama işlemi yapılır.

Su Perdesi Maliyeti Fiyatları Nedir?

Su Perdesi Fiyatları; Su perdesi yaptırmaya karar verenlerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi ‘ Su perdesi maliyeti ne kadardır? ‘ olmakta. Bu anlamda su perdesi yapılacak alanın boyutu, modele göre kullanılacak malzemeler ve işçilik farklılık göstereceği için fiyatlar da bu konulardan etkilenecektir. Bu nedenle fiyat konusunda uzmanlara ulaşarak boyut bilgisi verdiğiniz takdirde en doğru fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Su Perdesi Modelleri Nelerdir?

Su perdesi modelleri; çok fazla tercih edildiğinden müşteri talepleri ve iyileştirmeler doğrultusunda çok fazla da su perdesi modeli ortaya çıkmıştır.
Cam Zeminli Su Perdesi
Cam zeminli su perdeli daha çok reklam verme amaçlı kullanılan yapılardır. Cam bölmenin altında bulunan su motoru yardımıyla suyun cam üzerinden akıtılması sağlanır.
Misinalı Su Perdesi
Suyun akışının sağlanması için şeffaf misinaların yerleştirildiği su perdesi modelidir. Genellikle led ışıklar ile süslenerek görsel şölen yaratılır.
Baloncuklu Su Perdesi
Led ışıklar ile aydınlatılan ve su basıncı ile hazne içerisinde baloncuklar oluşmasını sağlayan bir su perdesi modelidir. Daha çok görsel zenginlik için kullanılır.
Serbest Akışlı Su Perdesi
İçerisinde canlı beslenebilen su perdesi modelidir. Suyun akışı için herhangi bir zemin kullanılmaz ve su bu yolda doğal şekilde akar. Akan su bir haznede birikir ve devir daim şeklinde tekrar kullanılır.

Cm Peyzaj Firmamızı 7/24 arayarak sipariş bilgisi verebilirsiniz. 0552 680 03 76 Çağrı merkezi telefon numaramızdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir